Nie masz jeszcze konta? Utwórz nowe

Zarządzanie kontem

Jak zaoszczędzić do 60% na oprogramowaniu?

Może to brzmieć aż za dobrze, ale to prawda. Istnieje sposób na oszczędzenie dużej ilości pieniędzy na oprogramowaniu – wystarczy zakupić program z odsprzedaży. Tego typu produkty istnieją już od dwóch dekad, ale wiele osób wciąż o nich nie słyszało.

Czym właściwie jest oprogramowanie z odsprzedaży?

Oprogramowanie "z odsprzedaży" (czasami określane również jako "używane") oznacza licencje, które nie są już potrzebne ich właścicielom. Właścicielami są zazwyczaj firmy, które planują zakupić nowsze wydanie programu lub przejść na całkowicie inne oprogramowanie. Oznacza to, że ich "używane” licencje stają się niepotrzebne. Odkupujemy te licencje, a następnie oferujemy je nowym klientom, tak aby mogły zostać wykorzystane ponownie i nie zostały zmarnowane. W ten sposób możemy sprzedawać produkty po znacznie niższych cenach. W tym momencie możesz sobie zadawać pytanie – brzmi świetnie, ale czy jest to zgodne z prawem? Oczywiście, że jest! Więcej o podstawach prawnych używanego oprogramowania możesz przeczytać tutaj.

Przykład przedstawiający rzeczywiste oszczędności firmy, która złożyła u nas zamówienie.

Międzynarodowa firma zajmująca się rozwiązaniami środowiskowymi

Czeski oddział międzynarodowej firmy (zajmującej się świadczeniem usług energetycznych) potrzebował 300 sztuk pakietu Microsoft Office 2019 Standard. Celem zakupu była aktualizacja oprogramowania (ze względów bezpieczeństwa). Akceptując naszą ofertę, firma zaoszczędziła ponad 70 000 € = cena całkowita była aż 62% mniejsza w porównaniu do zakupu produktów w średniej cenie rynkowej!

 

 

Uwaga: Projekty powyżej 2000 € otrzymują dodatkowe rabaty na produkty, co oznacza, że oszczędności mogą być jeszcze większe niż zazwyczaj!

Ile możesz zaoszczędzić na naszych najpopularniejszych produktach:

Windows 10
Pro
Zwykła cena rynkowa: 1 170 zł
Nasza cena: 259,00 zł
Office 2019
Professional Plus
Zwykła cena rynkowa: 2 948 zł
Nasza cena: 889,00 zł
Windows Server 2019
Standard (16 cores)
Zwykła cena rynkowa: 5 126 zł
Nasza cena: 3 599,00 zł

 

Wszystkie ceny nie zawierają podatek VAT.

Dlaczego warto kupować u nas

  • Zaufało nam już ponad 150 tysięcy klientów na 15 rynkach europejskich.
  • Jesteśmy dumni ze średniej oceny zadowolenia klientów na poziomie 98% (na podstawie ponad 20 000 recenzji na kilku platformach).
  • Nasi wyspecjalizowani konsultanci ds. licencji udzielają pomocy i wskazówek w Twoim języku ojczystym, dzięki czemu możesz mieć pewność, że udzielimy Ci wsparcia, zawsze gdy będziesz tego potrzebować.

Niektórzy z naszych zadowolonych klientów:


Kliknij poniższy, pomarańczowy przycisk, aby dowiedzieć się więcej o tle prawnym oprogramowania z odsprzedaży i oferowanych przez nas gwarancjach.

Nasz pogląd dotyczący sprzedaży używanego oprogramowania

Z naszego punktu widzenia odsprzedaż licencji umożliwia zakup legalnego oprogramowania w znacznie bardziej przystępnych cenach. Co więcej, licencja, która stała się zbędna dla pierwszego kupującego, może nadal posłużyć komuś innemu. Proces przebiega podobnie jak w sytuacji, gdy zakupisz książkę, przeczytasz ją, a następnie postanowisz sprzedać ją komuś innemu. Oryginalny sprzedawca nie ma prawa wpływać na to, co w przyszłości stanie się z już sprzedaną książką. W przypadku oprogramowania jest tak samo – po odinstalowaniu z urządzenia pierwotnego właściciela, może ono swobodnie zostać sprzedane komuś innemu.

Dożywotnia gwarancja prawna

Z każdą zakupioną licencją otrzymujesz dokument prawny zwany Oświadczeniem Sprzedawcy, który zobowiązuje nas do zapewnienia dożywotniej, prawnej gwarancji pochodzenia i legalności oprogramowania. W przypadku jakichkolwiek problemów bierzemy pełną odpowiedzialność prawną za sprzedane licencje. Współpracujemy tylko z zaufanymi i zweryfikowanymi dostawcami. Współdziałamy także z różnymi organizacjami, aby osiągnąć wspólny cel, jakim jest wykrywanie nieuczciwych sprzedawców oprogramowania i zgłaszanie ich odpowiednim organom ścigania.

Niezawodność potwierdzona liczbowo

Od 2016 roku nasza firma dostarczyła ponad 700 000 licencji na oprogramowanie. Przez cały ten czas nie wystąpił nawet pojedynczy przypadek negatywnego wyniku podczas audytu oprogramowania dostarczanych przez nas produktów. Możesz być pewien, że nasze produkty spełniają wszystkie najnowsze wymagania dotyczące legalności!

Chcesz dowiedzieć się więcej o audytach? Przeczytaj nasz artykuł – Audyt oprogramowania: Czego się spodziewać i dlaczego nie ma powodów do zmartwień.

Co mówią media na temat używanego oprogramowania?

"Trybunał UE: Sprzedaż używanego oprogramowania komputerowego jest zwyczajnie w porządku."

Europejski Trybunał Sprawiedliwości stwierdza, że zasada dotyczy kopii oprogramowania zarówno na nośnikach fizycznych, jak i pobranych z Internetu. Trybunał stwierdził również, że gdy firma programistyczna sprzedaje 'kopię programu komputerowego', jej 'wyłączne prawo do dystrybucji' zostaje zniesione, torując drogę innym firmom do sprzedaży używanych licencji”.

Cały artykuł przeczytasz tutaj

"Oznacza to, że zgodnie z prawem UE firmy programistyczne nie mają prawa uniemożliwiać użytkownikom sprzedaży swoich cyfrowych plików do pobrania innym osobom; w rzeczywistości prawa dystrybutora oprogramowania do kontrolowania dystrybucji wygasają po pierwszej sprzedaży.

Jeśli więc pobierzesz oprogramowanie, możesz je skutecznie odsprzedać - o ile usuniesz kopię z własnego dysku twardego”.

Cały artykuł przeczytasz tutaj

"Europejski sąd najwyższy orzekł, że obrót 'używanymi' licencjami na oprogramowanie jest legalny i że autor takiego oprogramowania nie może sprzeciwić się jakiejkolwiek odsprzedaży. Orzeczenie to ustanawia precedens w handlu licencjami na używane oprogramowanie w całej Unii Europejskiej."

Cały artykuł przeczytasz tutaj

Co mówi prawo o sprzedaży używanych licencji?

Jeden z najważniejszych wyroków dotyczących sprzedaży używanych licencji został wydany przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w 2012 roku.

W wyroku TSUE w sprawie C-128/11 UsedSoft GmbH przeciwko Oracle International Corp. stwierdzono, że "autor oprogramowania nie może sprzeciwić się odsprzedaży jego 'używanych' licencji umożliwiających korzystanie z jego programów pobranych z Internetu. Wyłączne prawo do rozpowszechniania kopii programu komputerowego objętego taką licencją wygasa w momencie jej pierwszej sprzedaży."

Oznacza to, że sprzedaż "używanych" i nadmiarowych licencji na oprogramowanie jest legalna. Wyrok ten stworzył bezpieczne ramy prawne dla całej Unii Europejskiej, zapewniając uczciwą i zdrową konkurencję na rynku europejskim.

Wyrok stwierdza również, że:

  • Wieczyste licencje na oprogramowanie mogą być przedmiotem swobodnego handlu. Jeśli zakupisz wieczystą licencję na oprogramowanie, możesz ją sprzedać na tych samych warunkach.
  • Prawa dystrybucyjne producenta wygasają (zostają wyczerpane) z chwilą pierwszej sprzedaży oprogramowania. Klienci, którzy zakupili program komputerowy na wolnym rynku, są uprawnieni do korzystania z zakupionego oprogramowania.
  • Nawet jeśli odsprzedaż oprogramowania jest wyraźnie zabroniona w umowie licencyjnej, właściciel praw autorskich nie może już sprzeciwić się odsprzedaży tej kopii. Umowa licencyjna podlega prawu europejskiemu, a punkty, które są sprzeczne z obowiązującym prawem europejskim, są nieważne (dotyczy to głównie "oprogramowania OEM”).
  • Nie ma różnicy między sposobami dystrybucji. Oprogramowanie może być rozpowszechniane na płytach CD / DVD (licencje fizyczne) lub online (licencje elektroniczne). Właściciel praw autorskich nie może żądać odpowiedniego wynagrodzenia za dalszą odsprzedaż licencji na oprogramowanie, ponieważ odpowiednie wynagrodzenie zostało uzyskane przy pierwszej sprzedaży.

Przeczytaj cały komunikat prasowy TSUE

Historia prawna używanego oprogramowania

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi orzeczeniami sądów i dyrektywami UE, które wpłynęły na sytuację na rynku z używanymi licencjami.

 

2000
"Orzeczenie Federalnego Trybunału Sprawiedliwości w Niemczech zezwoliło na sprzedaż wersji OEM i DSP bez urządzenia, na którym zostały wcześniej zarejestrowane" – Decyzja Federalnego Trybunału Sprawiedliwości z 6 lipca 2000, file no. I ZR 244/97

2001
"Pierwsza sprzedaż w ramach Wspólnoty oryginału utworu lub jego kopii przez posiadacza praw lub za jego zgodą wyczerpuje prawo do kontrolowania odsprzedaży tego przedmiotu we Wspólnocie". – Wyciąg z dyrektywy UE 2001/29/EC

2006
Sąd Okręgowy w Hamburgu potwierdził, że handel używanym oprogramowaniem firmy Microsoft jest zgodny z prawem. Dotyczy to również odsprzedaży indywidualnych licencji na podstawie umów licencji zbiorowych.

2009
" …Drugi nabywca licencji, jak również każdy kolejny jej nabywca, będzie mógł powoływać się na wyczerpanie prawa do rozpowszechniania i tym samym będzie uważany za legalnego nabywcę kopii programu komputerowego i korzystać z prawa do zwielokrotniania przewidziane w tym przepisie." (Fragment pochodzi z decyzji Trybunału Sprawiedliwości z 2012 r. opartej na dyrektywie z 2009 r.) Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24 / WE

2011
Szwajcarski Sąd Kantonalny w Zug zdecydował, że "Adobe nie może zabronić odsprzedaży kopii programu w zakresie praw autorskich po jej pierwszej sprzedaży".
Ta ustanawiająca precedens decyzja jest uważana za wielkie zwycięstwo dla wolnego międzynarodowego handlu oprogramowaniem.

2012
"Twórca oprogramowania nie może sprzeciwić się odsprzedaży jego 'używanych' licencji umożliwiających korzystanie z jego programów pobranych z Internetu". – decyzja Trybunału Sprawiedliwości, Sprawa C-128/11 UsedSoft GmbH przeciwko Oracle International Corp.

2016
"Pierwotny nabywca kopii programu komputerowego, któremu towarzyszy nieograniczona licencja użytkownika, może odsprzedać tę kopię i swoją licencję nowemu nabywcy". – Decyzja Trybunału Sprawiedliwości, Sprawa C-166/15 Aleksandrs Ranks i Jurijs Vasiļevičs

 

Twój zakup został dodany do koszyka

    Darmowa wysyłka & 30 dni na zwrot